Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy stále rozšiřujeme. Chybí zde odpověď na Váš dotaz? Napište nám ho a my obratem odpovíme.

Otázky & odpovědi

U modelů „Automatická regulace hoření“ je uvedeno, že je vybaven moderním adaptivním algoritmem, který řídí vzduchovou klapku a udržuje tak požadovanou teplotu spalování. Můžete upřesnit, co to přesně znamená?

Adaptivní algoritmus je takový, který se přizpůsobuje situaci. V praxi to znamená, že dokáže reagovat na náhlé změny v procesu hoření a není odkázaný jen na naprogramovanou metodu, která je vhodná např. jen pro určité situace. Adaptivní algoritmus se rozhodne podle situace a použije nejefektivnější metodu pro regulaci. Podstatou adaptivního systému je, že se mění způsob zpracování regulační odchylky, tj. adaptuje řídící zákon na neznámé podmínky a rozšiřuje oblast praktických případů, ve kterých lze dosáhnout kvalitnější regulace. Adaptivitu lze chápat jako zpětnou vazbu vyšší úrovně, která mění parametry regulátoru podle kvality regulačního pochodu.

Tyto algoritmy jsou výsledkem náročné, několikaměsíční, práce týmu inženýrů a následným testováním v laboratořích PLUM.

U ikon funkcí „Automatické regulace hoření“ je značka grafu s označením PID. Je možné požádat o podrobnější vysvětlení této funkce?

Funkce PID znamená, že regulátor patří mezi spojité regulátory složený z proporcionální, integrační a derivační části. V systémech řízení se řadí před řízenou soustavu.

PID regulátor dává na svém výstupu akci, která je součástí tří složek:

  1. Proporcionální složka - je úměrná regulační odchylce, reaguje lineárně. 
  2. Integrační složka - je úměrná časovému integrálu regulační odchylky
  3. Derivační složka - je úměrná rychlosti časové změny regulační odchylky

Vzájemné vyladění velikosti těchto tří složek, se u regulátorů PLUM optimalizuje chování regulační smyčky s ohledem na rychlost reakce, přesnost regulace a překmity. Znamená to tedy, že derivační složka předvídá další vývoj regulační odchylky a reaguje s předstihem. Integrační složka reaguje na množství změny a řeší dlouhotrvající malou odchylku.

Funkce PID u regulátorů PLUM zajišťuje spolu s adaptivním algoritmem ten nejlepší způsob „Automatické regulace hoření“ a je výsledkem mnohaletých zkušeností s vývojem a výrobou regulací pro krby a kamna.

Dobrý den, mohu připojit „Automatickou regulaci hoření“ na kterýkoliv krb, nebo kamna?

Funkce regulací PLUM je přizpůsobena všem krbům i kamnům. Všechny parametry jsou buď přednastaveny, pak stačí jen zadat odpovídající model výrobku, nebo můžete zadat jakýkoliv parametr ručně. Ten poté uložíte a regulace bude již pracovat automaticky.

Aby však regulace správně fungovala, je nezbytné, aby měl krb/kamna centrální přívod vzduchu do ohniště. Jedná se o přírubu o průměru 100-150 mm, na kterou se upevní vzduchová klapka.

Dají se využít regulátory PLUM u krbu s výměníkem, pokud krb nemá přírubu pro přívod vzduchu, nebo jen nechci využívat automatickou vzduchovou klapku?

Pro tyto případy jsou v nabídce modely ekoKOM Basic a simSTER 150. Oba modely mají mnoho funkcí (například ovládání čerpadel, vypnutí kotle, atd.). Podrobné informace o každém regulátoru naleznete v sekci Produkty.

Aktuality

Nová dotyková regulace ecoMAX 850i

1.10.2013 Představujeme univerzální ekvitermní regulaci pro řízení hydraulických instalací. Více >

Nové regulace ecoKOM 250 a ecoKOM 260 AKU

23.8.2013 Představujeme novinky v oblasti regulací pro krby a kamna s výměníkem. Regulace ecoKOM 250 a ecoKOM 260 AKU. Více >

Poděkování za návštěvu na veletrhu ISH Frankfurt 2013

11.4.2013 Rádi bychom poděkovali všem našim hostům za návštěvu našeho stánku na veletrhu ISH Frankfurt 2013. Více >

Pozvánka na veletrh ISH Frankfurt

6.3.2013 Srdečně vás zveme na mezinárodní veletrh ISH Frankfurt, kde bude firma Plum prezentovat novinky v oblasti regulací pro krby, kotle, topné systémy, tepelná čerpadla a solární systémy. Více >

Regulace pro solární systémy

16.11.2012 Do naší nabídky nově zařazujeme regulace pro solární systémy. Více >